elektronika
 
Univerzální palubní počítač biprog JTAG AVR AVR - oprava fuse DIY Audio
|| Programátor BiProg
Biprog je dle mého názoru jeden z nejlepších ISP (In System Programmer). Je velmi jednoduchý na zkonstruování a přináší v sobě podporu obou obslužných programů, zahrnutých v AVR Studiu.

Podrobnější popis najdete u autora zde.

Svùj BiProg používám hlavně k notebooku. Existuje i verze s USB, ale vzhledem k tomu, že USB převodník FT232 je v SMD a já si kreslím desky na kolenì, padla volba na externí USB2.0-serial převodník, který určitě využiji i pro jiné aplikace. Hledal jsem tedy vhodný převodník, který by v sobě měl chip FT232.
Nakonec padla volba na tento převodník a jsem velice spokojen. OS Vista či Windows 7 si najdou samy ovladaèe a vše beží hned na první pokus. Problém není ani s linuxem. Snad jen doporuèím zmìnit nastavení ve vlastnostech COM portu, kde si především nastavte latency timer na 1ms :

Pokud si biprog také postavíte a budete s ním spokojeni, nezapomeňte autorovi poslat pohlednici vašeho města či kraje! Adresu najdete na domovské stránce biprogu.

Foto mého BiProgu a vývojové desky :

All Right Reserved © 2007, Designed by CMG Technologies,                  Luta kontakt: olutera@gmail.com            CNW:Counter